Tvořivé psaní v říjnu

01.11.2012 13:48

V měsíci říjnu jsme opět měli tvořivé psaní. Tentokrát byly na výběr 2 možnosti. Kdo chtěl, mohl psát o významném říjnovém dnu, další možností byla 3 témata k soutěži "Zelená planeta" (Můj nevšední zážitek v přírodě - Mé oblíbené zvířátko - Mé oblíbené místo).

1.10. Mezinárodní den hudby

Heda: Byly dvě noty. Jedna byla čtvrťová a druhá byla půlová a chodily do hudební školy. Bylo vedro a začínaly prázdniny. Noty šly spolu do obchodu koupit si nové plavky a opalovací krém. Jednou se šly okoupat a vzaly si 50 Kč. Když vylezly z bazénu, tak si koupily zmrzlinu, a jak tu zmrzlinu slízaly, tak si z tašky vytáhly ručník a sluneční brýle. Zapomněly se namazat, takže celé zčernaly. Když došly další rok do školy, byly velmi zajímavé.

Jáchym: Na kytaru jsem začal hrát v šesti letech. Teď je mi 9 a začínám hrát klasickou hudbu. Na kytaru hraju, protože na ni hraje i taťka a učí mě hrát ještě líp. Umím hrát akordy i obyčejné noty. Baví mě hrát na kytaru.

1.10. Mezinárodní den seniorů

Sabča: Byla jedna holčička a nevěděla, že má babičku a dědečka. Když jí bylo 11 let, četla si knížku o babičce a dědečkovi. Hned si v hlavě promýšlela, kde jsou a potom si sbalila batůžek a vydala se na cestu. Šla po lese, až našla divnou chaloupku. Byly tam otevřené okenice. Šla se tam podívat a viděla, že jsou tam staří lidé. Tak je sledovala. Potom si všimla své fotky. Začala brečet. Řekla: To je moje babička. Zaklepala a vešla dovnitř. Všichni se radovali, až to bylo slyšet do její vesnice.

4.10. Mezinárodní den ochrany zvířat

Mirek: Byla dvě prasátka. A ta se dostala do portálu, do doby megalodona. Našli super prase! A to je ochraňovalo a mohlo se ve vše proměňovat. Potkali u oceánu megalodona a super prase ho porazilo. A teleportovalo dvě prasátka zpátky.

Aneta: Byla jedna vlčice a hajný ji střelil do nožky. Došla tam jedna holčička a bála se, že jí něco udělá. Utíkala, a pak si uvědomila, že by tam byla dlouho s bolestí. Tak holčička utíkala domů pro lékárničku, a pak šla zpátky za ní a obvázala jí to. Vzala si ji domů na zahradu. Holčička měla moc hodnou maminku, která měla doma vlčáka, tak jí to dovolila. A holčička se o vlčici pěkně starala, protože jí bylo moc líto, že má postřelenou nohu.

Erik: Pes Punťa měl pět kamarádů. Jeden se jmenoval Gazda, druhý Anbe, třetí Ňufka, čtvrtý Emil a pátý Ben. Jednou šli do parku a byli tam až do půlnoci. Chodili tam každý den, protože je to tam bavilo. Ale stalo se neštěstí. Ben si zlomil packu. Museli ho donést domů, tam ho ošetřila maminka. Měl packu v sádře. Pak se mu uzdravila a mohl si jít hrát.

20.10. Den stromů

Simča: Když jsme byli druháci, tak nám jedna paní říkala, že ta jedna hruška je moc a moc stará. A taky nám říkala, že ona přežila, i když tady byli vojáci a i tanky. A toto všechno přežila dodnes.

Pohádka o hrušce: Byla jednou jedna hruška, která byla velmi šikovná a hodná. Ale jedné vrbě vadilo, že byla velmi oblíbená. Ona nebyla tolik oblíbená, protože každému jenom rozkazovala a byla velmi zlá. Jednou se obě potkaly a ta zlá vrba se jí ptá: Jak to děláš, že jsi tak moc oblíbená a máš tolik moc a moc kamarádů? A ta hodná hruška jí odpověděla: No, já to tak dělám, že jsem každému pomohla. Aha. A chceš se se mnou bavit? Ano, moc ráda. Tak se spolu bavily.

Magda: Stromy jsou pro nás moc důležité, protože nám dávají kyslík. Proto i z nich žijeme. Ze dřeva se taky vyrábí papír. Stromů jsou dva druhy, listnaté a jehličnaté. Bývají s plody nebo i ne. Například jsou: jabloň, třešeň, javor, dub, buk, lípa, bříza a jehličnaté: jedle, smrk, modřín, borovice a další různé stromy. Stromy mají různé listy, např. malé do srdíčka, velké, střední a jiné. Stromy mám moc ráda.

Štěpán: Stromy jsou velmi užitečné. Dávají kyslík. Na stromech rostou plody. Na podzim jim padají barevné listy. Na jaře mají zelené listy. Ale jsou i jehličnany. Ty taky opadávají, ale ne všechny. Modřín opadává. Stromy jsou užitečné, mám je moc rád!

Můj nevšední zážitek v přírodě

Kuba: Poslední týden prázdnin jsme si našli dobré místo na stavění bunkru. Tak jsme se rozhodli, že ho tam postavíme. Práce nám šla dobře od ruky. A za chvíli už jsme tam měli dvě zdi z kamení. A byl tam taky strom, který měl uprostřed asi 2 m díru a do ní jsme si schovávali palice a navrch, na ten strom, jsem si zatloukli z palic schodky. Asi za týden jsme tam došli a bylo to tam všechno zbořené. Jedna celá zídka byla zbořená, maskovací zídka. Jediné, co tam zůstalo, byl strom a ty schodky.

Mé oblíbené zvířátko

Adélka: Já mám moc ráda křečky. Doma chovám albínka, to je druh křečka, který má načervenalá očička. Pojmenovala jsem ji Aby. Je moc roztomilá, mám ji moc ráda. Je to takový plyšáček. Aby má moc ráda semínka slunečnice nebo prosa a různé křeččí laskominky. Chovám ji ve velké kleci. Moc ráda si s ní hraji. Má sametovou barvu a růžový čumáček. Někdy ji pustím do kuchyně a dám jí kousek suchého rohlíku. Je to můj zvířecí přítel. Mám ji moc a moc ráda. (Do literární soutěže jsme za školu mohli poslat 3 práce. Za třeťáky jsme vybrali Adélčino psaní.)

Adam: Mé oblíbené zvířátko je gorila. Živí se různými listy. Nejvíc času tráví v korunách stromů. Vydávají různé zvuky. Gorily i mezi sebou válčí. Třeba jedna parta opic je za řekou.

Vašek: Mé oblíbené zvíře je bojovnice pestrá. Mám doma samce Emila. Žije v malém akváriu. Samci nemohou být spolu v akváriu, protože by se mohli poprat. Mají na zádech velkou ploutev. Jsou malé, mají ještě boční a břišní ploutve. My máme modrého samce. Jsou ještě oranžové, červené a tak dále. Má o akvárium opřené zrcadlo, protože jsme si mysleli, že máme samičku, ale je to samec. Mám ho moc rád.

Natka: Moje oblíbené zvíře je pes. Můj pes se jmenuje Betynka. Před měsícem se jí narodilo štěňátko, jmenuje se Rony. Dávám jim pití - Betynce vodu a Ronymu mléko. Rony mě moc zlobí, ale Betynka mě vůbec nezlobí. Betynka je velmi hodná, taky i Rony někdy. Rony po mně skáče. Moc se mi líbilo, jak se Rony narodil.

Peťa:

Pejsek malý, chlupatý,

chlupy má až po paty.

nemá doma žádné křeslo

a tatínek má nové veslo.

 

Pejsek štěká, skáče,

dávej pozor na rváče!

Pejsek šedý, flekatý,

drápy má jak zobáky.

 

Pejsek na zahradě skáče

a hlavně je rychlé ptáče.

Na procházky chodí rád,

je to můj dobrý kamarád.

 

Valča:

Žirafa je krásné zvíře,

vypadá jak krasavice,

má flekaté nohavice,

má na hlavě ušička,

vypadá jak kočička.

Očička má taky,

na nich nemá fleky.

 

Mé oblíbené místo

Míša: Mé oblíbené místo je hřiště. Chodím tam v úterý, pátek a sobotu. Trénuji tam už dlouho. Hrávám fotbal za Slavkov. Dal jsem za něj moc gólů. Máme docela velké hřiště. Je tam i tribuna, mohou se tam kupovat různé věci. Je tam trénovací branka a tenisové hřiště. Jsou tam stromy, ploty i kabiny domácích a hostujících.

Kamil: Mé oblíbené místo je hřiště. Je ve Slavkově. Míváme tam tréninky. Máme je v úterý, pátek. Zápasy hrajeme v sobotu. Dnes půjdu na hřiště.