Tvořivé psaní v únoru + tip na volný čas

26.02.2013 11:04

Tvořivé psaní v únoru bylo směřováno ke dvěma tématům.

11.2. byl Světový den nemocných. Zvláštní pochvalu uděluji Magdě, Sabči, Valči, Kamčovi, Peťovi a Erikovi, kteří dobrovolně napsali dopisy (někteří i básničky) a nakreslili obrázky paní učitelce Ondrové. Držíme jí palce, aby se brzy uzdravila! :-)

Adélčino psaní

Byl jednou jeden chlapec a tomu onemocněla maminka. Vánoce se už blížily a chlapec si nepřál nic jiného, než aby se maminka uzdravila. Stromeček už měli nazdobený a cukroví už bylo upečené. Maminka ležela v posteli a každou chvíli kašlala a kýchala. Santa to všechno slyšel, a tak učinil přání chlapce skutečným. Maminka se uzdravila a byla zase čilá jako rybička.

Hedino psaní

Byla jednou jedna holčička a byla nemocná. Ta holčička se jmenovala Eliška. Její maminka byla moc smutná. Eliška ležela smutně v posteli a dívala se z okna na děti, jak staví sněhuláky a hrají koulovačky. Její paní učitelku napadlo, že jí žáci udělají papírové vločky a donesou jí je. Její kamarádka Barunka ji donesla i čokoládu a obrázek. Na tom obrázku byla Eliška, jak jde do školy. Eliška si ho dala nad postel. Každý den se na obrázek dívala, a jak se jednou probudila, tak byla zdravá jako rybka a šla do školy. Když se Eliška ze školy vrátila, tak si šla hrát ven s Barčou do sněhu a byla šťastná, že je zase zdravá. A zazvonil zvonec a příběhu je konec.

 

 

22.2. byl Mezinárodní den skautů. Toto téma zaujalo mnoho žáčků a někteří by rádi do Skautu chodili. Určitě je to výzva pro vás, rodiče, pobavit se na toto téma doma. Své zkušenosti nám vyprávěl Jáchym, který Skaut dříve navštěvoval. Pro ty z vás, které zajímají bližší informace, přidávám několik užitečných odkazů a zároveň tipů pro volný čas.

Víte o tom, že letos si český skauting připomíná 100 let? Oslavy proběhnou různými způsoby. Přečtěte si tady.

 

Skauting na Wikipedii 

Skaut 

Skautská křižovatka 

Skaut Uherský Brod 

Středisko Psohlavci Uherské Hradiště 

Vodní skauti a skautky Uherské Hradiště 

Hradišťská dvojka 

 

 

Péťův referát

Slovo "Skaut" pochází z anglického slova scaut = zvěd, průzkumník, pozorovatel. (Malá poznámka: Protože jsme tento rok třída detektivů, to je docela zajímavé zjištění, že?) Skauting je mezinárodní hnutí a jeho cílem je výchova a sebevýchova lidí v každém věku. Členové se nazývají skauti. V ČR to byli junáci. Junák je svaz skautů a skautek ČR. Skauting vznikl v roce 1907 v Anglii, zakladatelem byl Robert Baden - Powella. Skautské symboly jsou: Lilie jako symbol skautského hnutí, Mezinárodní znak skautů, Mezinárodní znak skautek, Znak Junáka, Znak vodních skautů, Znak světlušek, Znak vlčat. Skautská vyznamenání - slouží k ocenění mnohaleté práce skautských bratrů a sester pro skautské hnutí a výchovu dětí a mládeže. Mohou být udělena i za mimořádný hrdinský čin. Jsou to např. Řád stříbrného vlka (řád chlapeckého kmene), Řád stříbrného trojlístku (řád dívčího kmene), Řád Syrinx (řád kmene dospělých), Řád stříbrného bobra (řád vodních skautů) a další.

Kubovo psaní

Do skautu bych chtěl chodit, protože se tam učí o přírodě, jak rozdělat oheň, učí se poznávat různé znaky. Snaží se tam být šetrní k přírodě a umět postavit stan. Chodí se na různé výlety, jezdí na tábory, spí se pod širákem atd. Letos 22.2. je Mezinárodní den skautů. V Praze budou různé výstavy. Doma mám pěknou knížku o skautingu. Moje babička do něj chodila, když byla malá. Skauti pořádají soutěže.

Míšovo psaní

Do skautu bych chtěl chodit, protože se tam naučím přežít v lese. Jsou tam různé úkoly a naučit se rozkřesat oheň. Dále se tam naučí lézt po skalách a chytat se lana při překonávání vody. Skauti mají různé znaky, např. lilie. Učí se vařit a poznávat rostliny. Taky se učí postavit stan nebo mají chatu.