Sabča: Praha

02.06.2013 13:34

Sabča si jako téma své druhé přezentace zvolila Prahu. Prezentace byla zpracovaná na 2 strany. Pro spolužáky si připravila doplňování vět na tabuli a hádání památek podle obrázků. Taky jsme si zazpívali naši státní hymnu. Informace čerpala z internetových stránek a s prezentací jí pomáhali rodiče.

Plusy a mínusy prezentace

+ pěkné téma, pestré činnosti pro spolužáky, odměny

- písemné zpracování prezentace bylo s hodně chybami, obrázky na hádání byly velmi malého formátu, chyběla lepší organizace prezentace a jasné pokyny spolužákům (někdy byl zmatek)

Sabča získala 7 daltonských bodů.

Praha

Je to hlavní a současné největší město České republiky. Je 15. největší město Evropské unie. Leží na řece Vltavě. Sídlí zde prezident republiky Miloš Zeman, vláda a parlament. Její rozloha je 496 km čtverečních a má přes 1,2 milionu obyvatel. Město se původně jmenovalo Mezigrady (tj. Mezihradí). Praha je považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Dříve se jí říkalo zlatá, stověžatá, koruna světa. Praha je po Londýně, Paříži, Římě, Madridě a Berlíně nejnavštěvovanější město na světě. Na území Prahy je 37 národních kulturních památek, které jsou zařazeny do památkové rezervace.

Pražský hrad - největší hradní komplex na světě. Patří do památkové rezervace UNESCO (je to světové kulturní dědictví). Je to sídlo králů, dnes sídlo prezidenta. Rozloha je 45 hektarů.

Karlův most - nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a taky druhý nejstarší dochovaný most v České republice. Byl založen Karlem IV. v roce 1357. Na mostě je 30 soch a sousoší světců.

Staroměstská radnice - na orloji se objevuje 12 apoštolů.

Petřínská rozhledna - je přes 60 metrů vysoká a je v ní 300 schodů (i výtah).