Po roce zas je tu adventní čas!

08.12.2012 19:30

Rok utekl jako voda a opět se blíží kouzelný čas Vánoc!

Možná máte doma adventní věnec, na kterém postupně rozsvítíte 4 svíčky. O tom, co je Advent, jaké svátky k němu patří nebo co si můžete s dětmi vyrobit, si můžete přečíst tady nebo tady.

Také letos máme ve třídě adventní úkol - dělat radost všem kolem sebe, pomáhat a dobře se učit. Vykonané dobro každý napíše na stromeček (šablonky už jsou odnesené doma), který z druhé strany vyzdobí. Stromečky budeme lepit na společný "stromečkový" papír. Takže, milí třeťáci, neváhejte a velké dobro konejte! :-)

Měsíc prosinec je také ve čtení měsícem pohádek. A tak bych vám ráda dala tip na jednu krásnou knihu. No, na závěr přidám ještě další tipy. :-)

V pondělí 3.12. jsem žáčkům četla pohádku "O zázračném malíři" z knihy "Pohádky vánočního zvonku". Tuto knihu napsal rodák z Uherského Brodu, František Kožík, a v tomto roce ji vydalo nakladatelství Albatros. V knize najdete 12 pohádek a 2 básničky.

V pondělí 10.12. zkusíme po vzoru Františka Kožíka napsat "Vánočenky". Co to je, se brzy dozvíte.

Další pohádku z knihy si necháme na třídní Vánoce, které budou 21.12.

Věřím, že máte rádi knížky (já moc), a tak bych vás chtěla upozornit ještě na 2 publikace.

Martina Drijverová: Vánoční pohádky z celého světa

Tato kniha vyšla už v roce 1995 ve vydavatelství Magnet - Press. V dostání už patrně bude jen v knihovnách nebo v antikvariátech, ale třeba ji objevíte i jinde. Kniha obsahuje 12 pohádek z různých zemí (pohádky norské, švédské, irské, řecké, ruské, mexické a eskymácké).

Bruno Ferrero: Vánoční příběhy pro potěchu duše

V knížce je mnoho krátkých příběhů, které se odehrávají od adventního času až po Tři krále. V příbězích vystupují malé i větší děti, dospělí i zvířata s podivuhodnými schopnostmi. Tato knížka vyšla i v podobě CD a můžete ji poslouchat. Příběhy čtou Jiří Dvořák a Ljuba Krbová.

Přeji všem krásný adventní čas! MJ