Otázky na duben

01.04.2013 20:58

1. Ze kterých filmových pohádek pochází slova těchto písní?

a) Rozvíjej se, poupátko nejkrásnější z květů, od rána až do noci budeš vonět světu.

b) Já s písničkou jdu jako ptáček, někdy spadnu na nos, to se ví. Jen si začnu zpívat jako ptáček, hned mě všechno přebolí. Kdo se nerad usmívá, ten je starý protiva. Hej, na světě je přece krásně, tralalalalalala.

c) Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou, svítí až kraj se zelená. Vtom zpívá les i louka, kdo jen trochu správně kouká, uvidí, co krásy tahle země má.

2. Co je to fosilie?

3. Napiš název živočicha. Žije v okolí řek v Tasmánii a na východě Austrálie. Nohy s plovacími blánami, srst nepropouštějící vodu a veslovitý ocas mu umožňují život ve vodě. Při potápění zavírá oči a pomocí citlivého kožovitého zobáku se orientuje ve vodě a vyhledává k obživě hmyz, korýše a jiné drobné živočichy. Patří mezi savce, ale mláďata se rodí z vajec. Samec používá při boji s nepřáteli jedovaté ostruhy na zadní straně nohou. Jed je tak silný, že může zabít i psa.

4. V pokoji je tma a v zásuvce prádelníku je 8 červených a 8 černých ponožek. Kolik nejméně ponožek musíme vzít, abychom měli jistotu, že budeme mít alespoň dvě ponožky stejné barvy?

5. Prodavačka vyndala z krabice 20 míčků, označila je cenovkou a opět vrátila do krabice. Pak z ní vyndala 12 míčků a zjistila, že 8 z nich je označených. Kolik míčků nejméně bylo v krabici?

6. Napiš autory (jméno a příjmení) těchto knih: O letadélku Káněti, Rumcajs, Kubula a Kuba Kubikula, Aprílová škola, Babička, Knížka Ferdy mravence, Povídání o pejskovi a kočičce, Bubáci a hastrmani.

7. Poznáš toto město? Je to nejlidnatější město USA s mnoha mrakodrapy. Je centrem světového obchodu. Na Ostrově svobody stojí známá socha Svobody. Stala se symbolem nezávislé země.

8. Napiš jednoho lichokopytníka a jednoho sudokopytníka.

9. Terezka otevřela knihu a zjistila, že součet čísel levé a pravé stránky je 15. Jaký je součin těchto dvou čísel?

10. 22. dubna je Den Země. Popřemýšlej a napiš, co dobrého můžeš pro naši Zemi dělat Ty.