Míša: Papoušek Agapornis

22.04.2013 14:43

Míša si jako téma své prezentace zvolil živočicha - papouška agapornis. Prezentaci zpracoval na papír velikosti A4 a doplnil ji otázkami pro spolužáky. Ti za správné odpovědi získávali sladkosti. S tvořením prezentace mu pomáhali rodiče. Informace čerpal z Wikipedie a ze svých zkušeností, jelikož tento druh papouška chová doma.

Plusy a mínusy prezentace

+ pěkné téma vycházející z osobních zkušeností, otázky pro spolužáky se sladkou odměnou, ochota odpovídat na otázky spolužáků

- mohlo být více aktivit k tématu (nejenom otázky), nejistota při vedení třídy

Míša získal 8 daltonských bodů. 

Papoušek Agapornis

Agapornis pochází z Tazmánie, žije v hejnech, nesnáší samotu. Agapornis fišeří jsou barevní. Dospělý pták je v přírodním zbarvení, celkově zelený, ale na spodní části těla barva přechází do žlutých odstínů. Hlava je olivově zelená, vzadu s červeným nádechem. Čelo, líce a tváře jsou oranžové až červené. Hlavě dominuje tmavě hnědé oko, které je orámováno bílým neopeřeným prstencem a výrazně červený zobák. Z vyšlechtěných mutací mohou mít jiná zbarvení, např. světle modrá, skořicová, bílá. V přírodě se papoušek živí především semeny. Má rád různé druhy prosa či slunečnicová semínka. Agapornisům se nesmí dávat příliš tučných semen, i když je mají nejraději. Tloustnou po nich a nejsou pak v dobré kondici. Dávají se jim oždibovat pupeny z větviček ovocných stromů a také ovoce a zelenina.