Mirek: Megalodon

29.10.2012 20:20

Mirek si jako téma své prezentace zvolil pradávného živočicha - megalodona. Prezentaci měl zpracovanou na jednu stranu, druhá strana obsahovala 2 obrázky (horní obrázek je jiný druh žraloka, spodní obrázek je megalodon). Pro své spolužáky měl připraveno několik otázek a vybíral, kdo mu bude odpovídat. Informace do prezentace čerpal z internetového vyhledávače Google a z internetové encyklopedie Wikipedie. Pomáhal mu tatínek.

Plusy a mínusy prezentace

+ velmi zajímavé téma (mnozí slovo "megalodon" slyšeli poprvé v životě), trochu udržoval oční kontakt se spolužáky

- skoro celá prezentace byla přečtena, prezentace nebyla napsána ručně, ale na počítači (jedním z povinných bodů prezentace je psát ji perem - je třeba zlepšovat úhledné pěkné psaní), otázky a odpovědi pod prezentací působí dojmem, že byly napsány narychlo a jsou v nich pravopisné chyby

Mirek získal 6 daltonských bodů (z 10).

Megalodon

Megalodon byl super obří žralok, který dorůstal délky 20 až 25 metrů a vážil kolem 20 až 30 tun. Byl to nejobávanější dravec všech dob, který neměl přirozených nepřátel. Živil se lovem jiných žraloků a velryb. Megalodon lovil i jedince svého druhu. Z těchto důvodů se mladí megalodoni ukrývali u břehu v kořenech mangrovníkových porostů, kde se velcí žraloci nemohli pro svou velikost volně pohybovat. Po dosažení určité velikosti opustili své úkryty a vydali se na lov. Toto je stručný popis života největšího zabijáka všech dob této planety.