Erik: Tygr

24.04.2013 21:42

Erik si jako téma své prezentace zvolil živočicha - tygra. Prezentaci zpracoval na papír velikosti A4, přinesl plakát a knížku k tématu. Pro své spolužáky připravil otázky a křížovku. Všechny neminula sladká odměna. Informace čerpal z Wikipedie a ze svých znalostí. S prezentací mu pomáhala maminka.

Plusy a mínusy prezentace

+ pěkné téma s jednoduchým zpracováním, téma zaujalo i ty, kteří nemají v oblibě tygry, hezká a náročnější křížovka, sladká odměna pro všechny spolužáky

- prezentaci četl, málo vedl a usměrňoval třídu

Erik získal 9 daltonských bodů.  

Tygr

Je největší kočkovitá šelma. Tygři jsou samotáři, kromě samic s mláďaty. Obývají rákosové džungle a travnaté lesní porosty od nížin až do hor. Ve volné přírodě žije v Číně, Indii, u řeky Usuy, ale najdete ho i v ZOO. Tygři se dožívají kolem 10 let. Samci měří až 3,5 m, váží až 250 kg. Samice jsou o něco menší. Uloví i několikanásobnou kořist než je on sám. Také je dokonalý plavec. Jejich tělo je pruhované nebo skvrnitě zbarveno. Mají velmi ostré zuby, kterými loví potravu, ale i ostré silné zatažitelné drápy. Mají velmi dobrý sluch a zrak. Loví spíše velká zvířata (vlky, jeleny, buvoly, antilopy). Loví v noci, při nedostatku velké zvěře loví i žáby, sarančata. Dokážou spořádat až 30 kg masa najednou. Tygr uloví 50 ks kořisti ročně, tzn. že se nají každý 8. den. Svou kořist obvykle odtáhnou a ukryjí. Po několika dnech se k ní vracejí, dokud zbývá aspoň kousek masa.