Andělská škola

08.12.2012 21:08

Na vědomost se dává, že v pátek 7.12. 2012 přiletěli do horněmčanské školy andělé! Tento zázrak nemá v dějinách této stoleté školy obdoby a jedná se o zcela mimořádnou událost. Je známo, že jejich pobyt ve škole způsobil velký rozruch. Ve 3. třídě 17 malých a 1 velký anděl v hodině matematiky poletovali i posedávali (i když tvrdé židle oproti měkkým nebeským polštářům nebyly nic moc) a řešili sčítací výstup na pyramidu, Eliščin mikulášský balíček a tajná vyjmenovaná slova. Z jejich hlaviček makoviček se kouřilo jako z nebeského hrnce plného horké polévky. To je však neodradilo a nakonec zvládli i vyletět na chodbu najít barevnou tajnou zprávu. V jejím znění se dozvěděli, že je sladká odměna nemine. A jelikož jsou andělé mlsní, stejně jako pozemské děti, pátrali a pátrali, až tajný sladký poklad v krabici objevili.

Dále je známo, že úderem 10. hodiny ranní se všichni andělé shromáždili ve školní tělocvičně, aby společnými nebeskými silami odolávali zlu a nástrahám pekelníků. Svoji soudržnost, pospolitost a přátelství dokázali při zpěvu písní českých i anglických (nebe totiž nezná hranice), při nebeském běhu po mráčcích, při papírovém koulovacím dovádění, při vědomostní hře Riskuj i při hře rohové a židličkové. Radosti, veselosti a dobrých skutků bylo hodně, takže zlo nemělo šanci.

Úderem 12. hodiny polední se andělé rozletěli do celého světa, aby jej chránili od všeho zlého.  V horněmčanské škole po nich nezbylo ani peříčko. Přesto tajný fotograf (další se postupně objevují) tento zázrak zachytil a i vy jej můžete zhlédnout. TADY!